Aranżacja balkonu – zobacz jak uniknąć błędów!

Balkon w domu nie ma zazwyczaj za dużej przestrzeni. Nie liczy się jednak wielkość a pomysł. Nawet niewielki balkon może być interesujący i pięknie urządzony. Aranżacja wąskiego balkonu powinna być przede wszystkim użyteczna.
Na małe balkony optymalnie jest wybierać składane krzesła, jakie po złożeniu odwiesimy na ścienne wieszaki czy schowamy do skrzyni. Ciekawym rozwiązaniem są także stoliki montowane na balustradzie albo w ścianie budynku. Takie gotowe elementy wyglądają dobrze i nie zajmują dużo miejsca. Mogą być zamontowane na stałe lub tymczasowo. W przypadku małych balkonów warto też wykorzystać powierzchnię ścian. Możemy tam zwiesić półki, stojaki czy doniczki z kwiatkami. Rolę oświetlenia na niewielkim balkonie może pełnić świecący łańcuch opleciony wokół poręczy. Podłoże po nałożeniu zaprawy naprawczej wyrównuje się specjalną szpachlą. Nawet na bardzo mały balkon można znaleźć odpowiednio eleganckie rozwiązanie. Szacując na podstawie, iż typowy balkon ma około metra szerokości. Balkon można ciekawie oświetlić tworzą czarodziejski nastrój po zmroku. Z powodzeniem niewielkie lampy a także światełka LED wystarczą, jako jedyne źródła światła na niewielkim balkonie. Na większym zaś można również wykorzystać lampy zewnętrzne stojące albo na stałe przymocować kinkiety. Niezwykle powszechnym kwiatem balkonowym są ewidentnie pelargonie – odrobinę chyba przez moment zapomniane, chyba głównie przez skojarzenie z tarasami z czasów PRL. Dzisiaj wracają w aranżacjach florystycznych choćby na tarasach w najdroższych apartamentach.

Słońce świeci najmocniej i najdłużej, dlatego balkony południowe zapewniają największe możliwości doboru roślin ciepło a także światłolubnych. Sprawdź nasze pomysły i dowiedz się jak zaaranżować swój balkon.
Jeśli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całą wymianę płytek balkonowych, ich wygląd jest zadowalający (są odpowiednio przyklejone, niepopękane, nie przepuszczają wody), a jedynie ich es

One thought on “Aranżacja balkonu – zobacz jak uniknąć błędów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *