Czy warto zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Szukasz pracy, która da Ci bezpieczeństwo i atrakcyjne zarobki? Coraz większa ilość Polek decyduje się na zawód opiekunki osób starszych w Niemczech. Wyjazd do Niemiec to duża pomoc w uzyskaniu stabilizacji finansowej i nie tylko. Praca jest bardzo satysfakcjonująca, ale także niełatwa. Poszukiwane są osoby z odpowiednim usposobieniem i podejściem do osoby starszej. Polskie opiekunki osób starszych posiadają w Niemczech renomę. Uznawane są za osoby pracowite, empatyczne, uczciwe i wyrozumiałe. Jest jeden z powodów błyskawicznego rozwoju branży opiekuńczej w Polsce. Przeczytaj artykuł i poznaj zalety pracy w opiece seniora w Niemczech.

Opieka Niemcy – zalety pracy w opiece seniora

Praca w opiece może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym jest samodzielne wyszukanie zlecenia i organizacja wyjazdu bez pomocy firmy zewnętrznej. To rozwiązanie najczęściej wiąże się jednak z pracą na czarno i brakiem gwarancji wypłaty zarobionych środków. Duża część doświadczonych opiekunek osób starszych decyduje się więc na współpracę z zaufaną agencją opiekuńczą. Dlaczego warto podjąć współpracę z agencją?

  • Atrakcyjne zarobki – agencje opiekuńcze posiadają szerokie bazy zleceń. Dzięki temu możesz wybrać ofertę odpowiednią do Twoich wymagań i umiejętności. A rozwijając się zawodowo masz możliwość osiągnąć naprawdę wysokie zarobki.
  • Bezpieczeństwo – praca w agencji odbywa się na podstawie legalnej umowy. Firmy zapewniają również ubezpieczenie. Dzięki niemu opiekunka osób starszych może skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej w Niemczech.
  • Kompleksowo zorganizowana praca – agencje to firmy specjalizujące się w całościowej organizacji pracy. Co to oznacza? Opiekunka nie musi martwić się o szczegóły wyjazdu. Firma organizuje wszelką dokumentację i przejazdy.
  • Indywidualny dobór zlecenia – w agencji opiekuńczej przy wyborze zlecenia otrzymujesz pomoc doświadczonego
  • rekrutera. Oznacza to, że będzie ono dopasowane do Twoich umiejętności i wymagań. Pod uwagę zostaną wzięte również preferencje osoby starszej. Dobrze dopasowane zlecenie, to gwarancja zadowolenia opiekunki i seniora.

Praca w opiece w Niemczech – gdzie znaleźć dobrze płatne zlecenia?

Wraz z szybkim rozwojem branży opiekuńczej na rynku pojawia się coraz więcej firm. Niestety nie wszystkie z nich są uczciwe. Warto dokonać porządnej weryfikacji pracodawcy przed nawiązaniem współpracy. Przykładem agencji opiekuńczej, które spełnia wszystkie wyżej wymienione wymogi, jest Veritas Opieka. To istniejąca na rynku już od kilkunastu lat firma, która zajmuje się organizacją pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Agencja zapewnia bezpłatny transport, zamieszkanie i wyżywienie. Veritas Opieka proponuje jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym. Średnia pensja bazowa oscyluje wokół 1800 € netto miesięcznie. Szukasz sprawdzonego pracodawcy? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =