kołnierze stalowe

Do czego służą kołnierze gwintowane?

Kołnierze stalowe gwintowane mogą być wykorzystywane podczas budowy i serwisu różnych typów instalacji. Służą przede wszystkim do spajania rurociągów. Kołnierze wykorzystywane są podczas podłączania rur do zbiorników ciśnieniowych. Służą także do montażu armatury kołnierzowej oraz scalania ,,bosych” końców rur.

Kołnierze gwintowane dzieli się na kilka rodzajów w zależności od zastosowania. Produkty te zawsze wykonywane są według określonych norm branżowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kołnierzy gwintowanych, ich właściwości, zastosowań oraz materiału, z jakiego są wykonywane – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Według jakich norm wykonywane są kołnierze gwintowane?

Wszystkie kołnierze stalowe wykonywane są według określonych norm branżowych. Sama norma branżowa jest pojęciem niezwykle ważnym. Jest to zbiór informacji dotyczący produkcji towarów, który obowiązuje na terenie całego kraju. Dzięki normie branżowej procesy produkcyjne są ujednolicone., powtarzalne. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o produkty takie jak kołnierze gwintowane, które to są wykorzystywane przy budowach instalacji.

Normy branżowe określają takie cechy jak: typ kołnierza, wymiary i tolerancje, wielkość śrub i gwintów, masę, średnicę nominalna DN, materiał użyty do wykonania kołnierza gwintowanego, a także zakres dopuszczalnych temperatur czy znakowanie towarów. W Polsce kołnierze gwintowane stalowe wykonuje się głównie według normy PN-EN 1092-1.

kołnierze gwintowane

Z jakiego materiału wykonywane są kołnierze gwintowane?

Kołnierze gwintowane wykonywane są ze stali. Materiał ten jest powszechnie znany i posiada wiele zalet. Jest to stop żelaza oraz węgla z innymi pierwiastkami, obrobionymi plastycznie i cieplnie. Stal jest odporna na rozciąganie i ściskanie. Materiał ten jest twardy, sprężysty, odznacza się wysoką temperaturą topnienia, przewodnością cieplną oraz elektryczną. Stal jest podatna na obróbkę cieplną i plastyczną. Stop ten jest surowcem o jednolitej strukturze, a także i składzie chemicznym. Kołnierze gwintowane wykonywane są ze stali, która charakteryzuje się mniejszą kruchością. Wpływ na tę właściwość ma udział procentowy węgla w stopie stali.

Gzie kupić dobrej jakości kołnierze gwintowane?

Kołnierze gwintowane znajdują się w ofercie wielu sklepów hydraulicznych i instalacyjnych. Nie w każdym jednak pochodzą od sprawdzonych producentów. Jednym z lepszych sklepów hydraulicznych, który w swojej ofercie posiada między innymi kołnierze gwintowane – jest sklep Proterm z Bydgoszczy.

To właśnie tam produkty znajdują się w odpowiedniej relacji między jakością a ceną. Sklep Proterm deklaruje szybką realizację zamówień złożonych drogą internetową, a także relatywnie niskie koszty związane z wysyłka. Na wymienionej platformie liczyć można na fachowe wsparcie, podczas wyboru kołnierzy gwintowanych.

One thought on “Do czego służą kołnierze gwintowane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =