opalanie

Jak dobrać najlepszy samoopalacz dla siebie?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Kiedy do lata brakuje nam jeszcze trochę, a wciąż myślimy o pięknej, złocistej opaleniźnie szukamy sposobów by taką uzyskać. Do głowy przychodzi nam wędrówka do solarium, albo użycie samoopalacza na całe ciało i twarz. A czy wiemy, czym są krople samoopalające? Oto kilka słów na temat tego kosmetyku.

Czym są krople opalające i czy działają tak jak samoopalacz?

Krople samoopalające to częsty temat, omawiany w wielu programach telewizyjnych i artykułach, ale czy wieść o tym kosmetyku dotarła już do wszystkich? Krople samoopalające, to kosmetyk dostępny w buteleczce ze skraplaczem. Podobne buteleczki można spotkać w aptekach i drogeriach z zawartością olejków, czy serum do twarzy. Krople samoopalające to nie to samo co samoopalacz, ponieważ można je nałożyć na ciało z dowolnym kremem lub balsamem. Krople, to coś w rodzaju koncentratu, który umożliwi nadanie skórze opalenizny. Kropel samoopalających nie możemy nałożyć bezpośrednio na skórę, lecz w mieszance z dowolnym kremem. Kosmetyk ten należy stosować w zależności od zamierzonego efektu – im częściej będziemy używać kropelek, tym mocniejsza i bardziej trwała opalenizna. Należy również podkreślić, że krople samoopalające, nie są czymś w zupełności innym niż samoopalacz, ponieważ działa na tej samej zasadzie, posiada te same składniki i działa tak samo, lecz składniki te są skoncentrowane i trzeba je wymieszać z innym ulubionym kosmetykiem.

Kilka zalet kropli samoopalających

Krople samoopalające mają niebywałe zalety. Mogą również w codziennym użytkowaniu zastąpić samoopalacz do twarzy, ponieważ można ich używać na całe ciało. Oto inne zalety kropli samoopalających:

  • wyrównują koloryt skóry,
  • Oszczędzają czas, który poświęcilibyśmy na opalanie,
  • umożliwiają stopniowe uzyskanie opalenizny,
  • dzięki kroplom, unikniemy ryzyka uszkodzenia skóry na słońcu,
  • nie musimy nakładać filtrów UV,
  • mamy możliwość uzyskania jednolitej opalenizny bez plam.

Dodatkowo warto zauważyć, że krople z tanexpert24.pl mają małe, poręczne i wygodne opakowanie. Można je zabrać właściwie wszędzie wrzucając do torebki, zajmują mało miejsca, ale są bardzo wydajne. Krople dają nam poczucie pełnej kontroli nad kolorem, ponieważ to my decydujemy, jaki odcień chcemy uzyskać. Ogromnym plusem kropli samoopalających jest to, że wpasowują się w codzienną rutynę. Możemy ich użyć nawet z podkładem i ulubionym kremem na codzień.

Czy skórę przed nałożeniem kropli samoopalających trzeba przygotowywać?

Przed użyciem kropli samoopalających zaleca się przygotowanie skóry. Należy dokładnie ją oczyścić, osuszyć i usunąć wszelkie resztki kosmetyków, aby uniknąć nierównomiernego rozłożenia się kropli. Należy przede wszystkim umyć skórę dokładnie, aby usunąć wszelkie resztki kosmetyków i brudu, a następnie wytrzeć skórę ręcznikiem do sucha. Warto usunąć martwy naskórek i zastosować balsam nawilżający na strefy suche. Skóra przed nałożeniem kropli powinna być całkowicie sucha. Dodatkowo zaleca się również zrobienie peelingu i unikania na 24h przed nałożeniem kropli tłustych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 5 =