narożnik

Narożnik z funkcją spania, czy kanapa rozkładana?

Salon często jest nazywany sercem aranżacji domowej lub mieszkania. Gdy przychodzi czas wyposażenia tej przestrzeni, wielu z nas zastanawia się, co powinno być głównym elementem salonu, czy też pokoju gościnnego. Narożnik z funkcją spania, czy może rozkładana sofa? To jeden z podstawowych dylematów. Jak dokonać właściwego wyboru?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak przestronny jest nasz salon oraz jaki mamy rozkład ścian. Wykorzystanie narożnika, mimo, że jest większy od sofy, to opcja, która pozwoli nam maksymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną przy łączeniu ścian. Narożnik cechuje się nie tylko wygodą i funkcjonalnością, ale daje różne możliwości. Jednocześnie może być użytkowany przez więcej osób oraz w komplecie ze stolikiem kawowym tworzy estetyczne połączenie.

Dodatkowe łóżko w domu

Narożnik z funkcją spania dodatkowo w ciągu jednej chwili z funkcjonalnego mebla do siedzenia, zmienia się w estetyczne i komfortowe łóżko. Oczywiście, to samo można zrobić z rozkładaną sofą, ale ta pierwsza opcja cechuje się większą powierzchnią użytkową i sprawdzi się świetnie w pobliżu ścian.

Jest o tyle istotne, że bardzo często stajemy przed wyzwaniem, gdzie położyć naszych najbliższych lub znajomych, którzy nas odwiedzają. Dzięki rozkładanym meblom unikamy konieczności rozkładania materaca na podłodze i zwiększamy komfort snu naszych bliskich. Przecież zależy nam na tym, by kolejnego dnia wstali w dobrym samopoczuciu i razem z nami aktywnie spędzali czas.

Codzienny odpoczynek

Salon to miejsce, gdzie bardzo często odpoczywamy, czytamy książki lub oglądamy filmy i seriale. Właśnie wtedy, korzystając z wygodnego mebla do siedzenia, przenosimy się w nasz prywatny świat relaksu. Zarówno narożnik oraz kanapa powinny być wybrane w ten sposób, by dawały komfort codziennego użytkowania. W związku z tym zwróćmy uwagę na jakość wykonania oraz wygodę siedziska.

Dodatkowo można zwrócić uwagę również na wysokość oraz odchylenie siedziska i boki, które mogą pełnić funkcję podłokietników. Po analizie tych elementów z łatwością wybierzemy odpowiedni dla nas mebel. Jeżeli chcemy uzyskać więcej powierzchni użytkowej, na przykład eliminując obecność fotela z salonu to optymalnym rozwiązaniem będzie dla nas narożnik. Jeżeli dodamy do tego funkcję spania to otrzymujemy wielofunkcyjny i estetyczny mebel do codziennego użytku

One thought on “Narożnik z funkcją spania, czy kanapa rozkładana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 12 =