Płytki łazienkowe – postaw na innowację!

Remontując własną toaletę dobrze jest postawić na płytki łazienkowe wysokiej klasy, bo odświeżasz ją raz na kilkanaście lat. Moim zdaniem płytki to aspekt, na jakim nie należałoby oszczędzać, gdyż późniejsze zmiany mogą nas drogo kosztować.
Dzięki wykorzystaniu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje pomieszczeniu szyku i urody. Wybór tego typu płytek posiada również szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaznaczeniu nowoczesnego wyglądu wnętrza czy gdy posiadamy małą łazienkę, jaką chcemy wzrokowo powiększyć. Do ozdabiania ścian i posadzek w toalecie niezwykle dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, trwałe na uderzenia, ścieranie i wszystkie porysowania, są także antypoślizgowe. Płytki łazienkowe regularnie oczyszczane są silnymi detergentami, zatem zwracaj uwagę, by wybierać płytki trwałe na zasady oraz kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie wyłącznie rolę praktyczną, to dodatkowo forma ekspresji artystycznej, dająca fachmanom niemal nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Oryginalna i prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Niepowtarzalny rodzaj oraz szorstka faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne także pozwolą Ci przygotować spójną a także bardzo funkcjonalną dekorację łazienki – dobierz wzory najlepiej trafiające w Twój gust! Interesujący efekt dekoracyjny zapewni zastosowanie mozaiki w formie małych prostokątów, rombów, kamyków o stosunkowo wyjątkowych kształtach lub kwadratów. Szczególnie ponadczasowym, a jednocześnie niebanalnym trendem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drewno albo kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a dodatkowo prezentuje się faktycznie efektownie.

Dzięki właściwie dobranym płytkom nasza toaleta może wyglądać nowocześnie a także przytulnie. Przy wyborze płytek łazienkowych należy skupiać uwagę nie tylko na wygląd, ale też na ich trwałość oraz wykończenie powierzchni.
Trudno sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście modne trendy w ich zakresie utrzymują się raczej dłużej. Mali użytkownicy także potrzebują mieć łazienkę dostosowaną do ich wieku lub wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny więc ograniczać się jedynie do wanny, w jakiej będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to rodzaj dużych, współczesnych łazienek, które zazwyczaj znajdują się obok sypialni bądź są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu posiadamy duże pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, że łazienki są pomieszczeniami o podniesionej wilgotności powietrza. Podłogi często będą zalewane a także narażone na absorpcje wody. Kafelki pochłaniające wilgoć potrafią być atakowane przez grzyby i pleśń, natomiast ich odporność będzie znacznie niższa. Dlatego zaleca się zakup materiałów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie niższa. Toaleta jest pomieszczeniem, w jakim bardzo kluczowe będzie zachowanie higieny oraz czystości, zatem też płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Należałoby jednak mieć na uwadze fakt, że pod naciskiem wilgoci może nieco zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, iż w wyniku codziennej eksploatacji sąsiadujące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie i pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich kwalifikuje się również np. ogrzewanie podłogowe.

One thought on “Płytki łazienkowe – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 20 =