Bateria łazienkowa – luksus i komfort w jednym!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy nabyć coraz atrakcyjniejsze produkty adresowane naszej łazience. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki ulepszonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują doskonały design przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są wyposażone w niezwykle praktyczny system montażu, jaki pozwala na szybką instalację w łazience. Dobrej jakości bateria winna posiadać także specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, którym regulujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak i jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym a także ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, włączane przyciskiem, dotykiem lub na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania dosyć drogie, wykorzystywane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach i restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują akcesoria, które możemy kupić razem z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, iż uznajemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednakże pamiętać, iż produkty te są niezwykle proste, niejednokrotnie słabszej jakości a także mogą wytrzymać niewątpliwie krócej aniżeli produkty z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w dodatkowe narzędzie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, iż zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanka wody oraz milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Myślę, że warto rozważyć kilka ważnych faktów, aby zakupić artykuł dobry i bezawaryjny tak, żeby nigdy nas nie zaskoczyła zalana ubikacja.
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeżeli jest odpowiednio skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje także głowice bądź przyciski. Warto też upewnić się, gdzie dany towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zastępują głowice na solidniejsze i wyprzedają, jako artykuł Polski. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na swoje wyroby udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne odcienie – od standardowego chromu bądź złota, przez modne – czerń lub biel, aż po oryginalne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod właśnie dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się zasadą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym mocniejsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, który planujemy przeznaczyć na baterie.

One thought on “Bateria łazienkowa – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − pięć =