Kabiny natryskowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wybór właściwej kabiny prysznicowej nie jest łatwy, dziesiątki parametrów, rozmaite kształty – statystyczna osoba może mieć kłopot odnaleźć się w tym, czytaj dalej ten tekst oraz dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Następnie zależnie od powierzchni łazienki, jej projektu należy określić czy ma to być kabina uchylna lub otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać wizualnie do całej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Ważną cechą jest również solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar przewidziany na wiele lat korzystania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na etapie planowania, lub również wykorzystanie wyłącznie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do czyszczenia, wrażliwe na zanieczyszczenia bądź zakamienienie. Posiadając na uwadze ciągłą eksploatację warto rozważyć wykorzystanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej mycie a także wiążącej odkładanie się wapnia. Także przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych ważnym założeniem może być też jakość drzwi, zwykle większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, przeważnie całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz typowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownię zamontowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu stóp. Jeśli jednak do zwykłej kabiny pragniemy dokupić oddzielnie panel zarządzania z hydromasażem, dopłacimy za niego od około 400 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na dodatkowe możliwości, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy albo droższy typ, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, iż wybór tradycyjnych wymiarów i fasonów jest wielki, jednakże niestandardowych – niewielki.

Rewolucyjne, efektywne, oryginalne i przystosowane do toalety. Takimi określeniami można nazwać współczesne kabiny prysznicowe, które można kupić w większości marketów.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można zatem zdecydować się na ścianki transparentne jak również matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika umieszczana jest na odpowiednio opracowanej podłodze. Dziś jest to niesłychanie powszechne rozwiązanie, które nie psuje estetyki toalety oraz pozwoli optycznie ją powiększyć. Jest to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak szczerze nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Uciążliwe może być samo zorganizowanie odpowiedniej posadzki, która musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są również syfony prysznicowe, co może sprawiać kłopoty przy konserwacji oraz sprzątaniu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, warto już na starcie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która efektywnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej estetyczny. Badacze stworzyli taką technologię, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, że rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste oraz suche. Nie przylega do nich brud, oraz powstałe ubrudzenia z wyjątkową łatwością usuwa wiatr oraz deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za znak czystości.

One thought on “Kabiny natryskowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dziesięć =