Biała kuchnia – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Kuchnia stanowi wyjątkowe wnętrze, przy którym domownicy jedzą wspólne posiłki a także spędzają czas. Jasne meble wyraźnie ocieplą to wnętrze, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej komfortowo.
Doskonałym projektem na aranżację jasnej kuchni to zastosowanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a dodatkowo dodamy szyku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dobrać jedynie niewielkie dodatki, także dopasowane pod kolor wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco zimnym a także sterylnym. Dlatego warto przełamać tę monotonię, pobudzając kuchnię nowymi odcieniami. Bardzo popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel oraz drewno to niezastąpiona para, która zawsze owocuje świetnym efektem wizualnym. Modne są także szarości, czy to na ścianie bądź też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej i stylowej warto wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny toporny blat pokryty twardym laminatem z niewielką ilością złotych kropek zapewni dobry akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty wzór spowoduje, iż wszystkie okruszki na powierzchni staną się niedostrzegalne.

Biała kuchnia to absolutny hit ostatnich lat. Kolor biały jest uniwersalny, dzięki czemu możemy bez problemu dopasować go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie zabójcza dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się częstokroć nieskomplikowaną, minimalistyczną oraz elegancką formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą zawierać odważne, intensywne, żywe kolory, fronty z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być powiązane z pozostałymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez rodzimych architektów oraz projektantów prezentują się niesłychanie efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na wykorzystanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na początku warto zaakcentować, że ta przestrzeń winna wynosić ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń zmniejszyć, aby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać również większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dostosowywać do pory roku, naszego temperamentu czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna zmiana starczy, by wygląd kuchni był całkiem inny. W sieciówkach znajdziesz także rzetelnie wykonane meble dobrej jakości, jak i te wykonane z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz komplet, który wpadł Ci w oko i znasz końcowy efekt. W katalogach marketów znajdziesz wielki wybór atrakcyjnych kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia posiada trudny, nieustawny układ lub po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu oraz ekologicznych surowców. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje powinny być zredukowane do minimum, by móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się też na proste formy szafek kuchennych, surowe blaty oraz delikatne powierzchnie frontów.

One thought on “Biała kuchnia – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 12 =