Czarna łazienka – innowacje roku 2018!

Czerń to kolor, na który stawiają jednostki odważne. Przed podjęciem prac dobrze jest wykonać analizę a także wizualizację tego pomieszczenia, bo późniejsze przeróbki mogą być drogie.
Zestawienie bieli i czerni jest niezwykle popularne nie jedynie w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz częściej a także odważniej wkracza także do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor optycznie pomniejsza pomieszczenia, a biały je uwydatnia to połączenie kolorów sprawdzi się również w małych jak również przestronnych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia a także jego układu. Do niewielkich łazienek i WC starczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, oraz często nawet narożne, które wykorzystują ciężkie do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od klasycznej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, które wykonane są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem linearnym, co w rezultacie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na nowoczesności. Oszklony natrysk z użytym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Czerń we wnętrzach uważana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, jednak dobrze wkomponowana we wnętrze nada mu atrakcyjności, klasy, podniosłości. Skupia na sobie wzrok i pochłania oświetlenie. Przeważa nad otoczeniem, przyciągając uwagę.
Szarość i czerń to odcienie przeciwne. W współzależności od preferencji można wyszukać zestawienie z większością bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) bądź z przewagą czerni (taka toaleta będzie wysoce zagadkowa, w nastroju artystycznym). W każdej wersji to zestawienia niesamowicie eleganckie i ponad czasowe. W dużych salonach kąpielowych można śmiało umieścić szerszą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy i akcentów na posadzce. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, że powierzchnię nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skupimy się w danym czasie na intymnej czerni, czy orzeźwiającej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie urządzona toaleta w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni a także upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się nieszczęśliwe oraz osaczone w takim mieszkaniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej lub kolorowej, niewielkie pomieszczenie można zorganizować tak, aby wizualnie wydawało się większe. Niestety musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na poziomie planu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwala, warto postawić w takim miejscu, aby z obu stron mieć do niej swobodny dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią gromadzić kurz albo być jej zupełnie pozbawiona, co uprości czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt nudna, warto postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, iż mimo braku żywych kolorów, Wasze pomieszczenie będzie posiadało wyjątkowy charakter.

One thought on “Czarna łazienka – innowacje roku 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =