Deszczownie – sprawdź porady ekspertów!

Deszczownica umożliwia delikatną, rozkoszną kąpiel, dzięki rozproszonemu strumieniowi wody. Dodatkowo deszczownice można poklasyfikować zarówno pod względem walorów estetycznych.
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne lub okrągłe (tzw. Ile deszczownica idealnie sprawdzi się w przypadku osób starych, którym łatwiej będzie utrzymać stabilność, mając swobodne obie ręce, tyle nie jest to dobre rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę silnym strumieniu wody (deszczownica może wyrzucić z siebie nawet do 35 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia starczy na tylko parę minut natrysku, a kończyć się ją trzeba będzie, nieszczęśliwie, w chłodnej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy jedynie kluczowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtedy liczyć na słuchawki a także deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody a także przypadkowym oparzeniem. Deszczownice mogą mieć regulację strumienia wypływającej wody (w najzwyklejszych modelach do wyboru są dwa typy strumienia, w najbardziej rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci proponują również systemy natryskowe, którymi możemy sterować smartfonem – właściwa aplikacja pozwala na ustawienie światła, dźwięku oraz strumienia wody zanim wejdziemy pod natrysk. Rozmaitość stylistyczna oraz duże rozmiary głowicy deszczownic sprawiają, iż prysznic nabiera zupełnie innego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe charakteryzują się przecudownym, modernistycznym stylem, który z łatwością dostosujemy do minimalistycznych pomieszczeń, w jakich istotna jest prostota oraz subtelne piękno. Deszczownie a także słuchawki prysznicowe z trybami EKO pomogą zaoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały zbudowane z materiałów eleganckich i wytrzymałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda płynie szerokim torem, tworząc nieomal wodospad.

Konsumenci podkreślają, że o ile natrysk to tylko higiena, tyle kąpiel pod deszczownią jest przyjemnością. Dlatego prócz aspektu praktycznego pomyślmy o komforcie naszej kąpieli.
Panele prysznicowe to doskonały pomysł na zintegrowanie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownica pozwala, bowiem oszczędzać wykorzystanie wody – wykorzystuje perlator, jaki natlenia strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, aby wybrać model wyposażony w perlator – w przeciwnym razie może się okazać, że deszczownia jest mało oszczędna. Na właściwie przygotowanej powierzchni montuje się elementy natynkowe oraz deszczownię. Najprostsze są warianty natynkowe – zestaw prysznicowy z deszczownią (zwany także kolumną natryskową), gdzie deszczownica zamontowana jest na jednym drążku wraz ze słuchawką i kranem lub specjalny panel prysznicowy, gdzie prócz wyszczególnionych elementów znajdziemy też dyszę do hydromasażu. Te szczególnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownica jest jedynym wyposażeniem kabiny prysznicowej. Deszczownia prezentuje się bardzo elegancko, dostarczając innowacyjny design łazience (jednak na rynku dostępne są też deszczownice w stylu vintage – możesz wybrać taki kierunek, który najbardziej odpowiada wystrojowi łazienki). Należałoby wykorzystać deszczownie nie tylko dlatego, że ułatwiają i uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy efektownie – nawet, jeśli nie wybierzesz typu z dodatkowymi funkcjami, szeroki „talerz” z otworkami wygląda modnie oraz nowocześniej niż konwencjonalna słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych należałoby polecić deszczownice ze specjalnymi diodami.

One thought on “Deszczownie – sprawdź porady ekspertów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *