Jaki rodzaj brodzika prysznicowego warto kupić?

Większość osób ceni sobie bardziej wannę niż standardową kabinę z brodzikiem. W obiektywnej ocenie zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje korzyści – czytaj więcej.
Ważne jest także, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby zatem zastanowić się nad surowcem, z jakiego jest wykonany. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza problemów. Cechy akrylu pozwalają też na zachowanie blasku i intensywnego koloru. Akryl ma niezwykle gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niezwykle dobrze redukuje hałas spływającej wody i posiada stabilny kolor. Innym ciekawym surowcem, z którego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są niezwykle trwałe a także odporne na pęknięcia. Stanowi to surowiec wynikający z mieszaniny sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest przyjemny w dotyku, ponieważ utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę właściwość, iż mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, gdyż ich poboczne zastosowanie to wanna dla malców. Można w nich również zrobić drobne pranie manualne. Kolejnym pozytywem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale także osobom starym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bowiem odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Bardzo powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone lub ciemne. Odpowiednio dostosowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, oraz jednocześnie daje największy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz kątowe.

Projektując przestrzeń kąpielową w łazience warto wziąć pod uwagę to, jaką dokładnie powierzchnię możemy na nią przeznaczyć. Wykonując taką analizę będziemy mogli optymalnie dobrać rozmiar brodzika!
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego korzystania na brodziku pojawią się rysy lub odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy zastosować płynny akryl albo specjalne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio popularne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające zaledwie kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego wyglądu i są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko i nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to wyjątkowa propozycja dla osób lubiących nowoczesny design. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, natomiast, gdy planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast układ i stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu oraz pozostałego urządzenia toalety.

One thought on “Jaki rodzaj brodzika prysznicowego warto kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =