Dowiedz się więcej o stylu industralnym!

Dużo osób zastanawia się, dlaczego nurt przemysłowy zyskuje tak szybko na popularności. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, gdyż jest niesamowity a także jedyny w swoim typie.
Duże przestrzenie, wysokie loftowe pomieszczenia oraz minimalistyczne ozdoby – oto fundamentalne cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy idealnie sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go także użyć w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie szykownego stylu, meble z odzysku można wymieszać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Jeśli już znamy, jakie są istotne właściwości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko powiedzieć, czy posiadamy większe predyspozycje do eksperymentowania we mieszkaniach czy desperacko chcemy zmienić otoczenie na atrakcyjniejsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby elementy o pokrewnych właściwościach pojawiały się w całym mieszkaniu. Planowanie mieszkań w systemie industrialnym to „scalanie”, zatem konkretne strefy nie powinny się od siebie separować co powoduje, że wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Trend przemysłowy tworzą w znacznej mierze wielkie, wysokie a także surowe strefy, najlepiej opatrzone ogromnymi oknami. Fason przemysłowy jest dla tych, którzy szukają oryginalności i czegoś, co odbiega od tradycyjnych mieszkań z katalogów meblowych. Kierunek ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod przymusem recesji rozpoczęto masowo likwidować fabryki a także magazyny. Aby pomieszczenie było dobrze oświetlone i wpasowało się w trend przemysłowy, zrezygnuj z firan a także zasłonek dekorujących okna. Meble oraz akcesoria należy zawsze dobierać rozsądnie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz lokatorów. Salon w stylu industrialnym winien być utrzymany w zimnej, obiektywnej barwie – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń a także biel. Nurt przemysłowy we pomieszczeniach zauważalny jest szczególnie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton i chłodne odcienie farb. Beton- we pomieszczeniach w trendzie przemysłowym uważany, jest jako surowiec wykończeniowy.

Styl przemysłowy to surowy styl wywodzący się z przestrzeni przemysłowych! Zobacz ten wpis oraz dowiedz się więcej o tym unikalnym trendzie w aranżacji pomieszczenia.
Trend industrialny jest niezwykle prosty, chłodny, dlatego aspekty takie jak rury, kable, betonowe stropy są akcentowane. Idealne kolory do pomieszczenia w tym kierunku to barwy neutralne, beznamiętne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, ceglana czerwień. Wzór industrialny urodził się w okresie, kiedy zaczęto przejmować hale fabryczne oraz magazyny na potrzeby mieszkalne. Lofty a także pomieszczenia budowane od podstaw w stylu industrialnym prezentują się szerokimi, obejmującymi całą powierzchnię ściany z oknami, dużą powierzchnią i bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w budynku przedmiotów a także szczegółów należy zredukować do minimum – należy kierować się wytycznymi minimalizmu. W tej sytuacji warto skorzystać z cementu architektonicznego, który je zakryje, a jednocześnie umożliwi zachować industrialny styl wystroju (popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego cementu, znakomicie odtwarzającej naturalny, szalunkowy beton. Obecnie styl przemysłowy kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością i eleganckim gustem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili znalezione meble, wykorzystywali meble oraz dodatki znalezione na terenie starych manufaktur – tak narodził się styl przemysłowy. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów fabrycznych i dostosowujemy go na cele lokalowe, zatrzymując wszystkie charakterystyczne cechy budownictwa fabrycznego. Dobrze wyeksponuje styl kuchni, wspaniale sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się osiągnąć wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, że mieszkanie jest zbyt małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak kolory istotne są także produkty stosowane w takim mieszkaniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji przemysłową surowością a także chaosem, żeby paradoksalnie tworzyć wyjątkowo eleganckie, wręcz ekskluzywne pomieszczenia. Ściana, która pokryta będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach a także trend przemysłowy fabrykanci płytek wyszli swoim kontrahentom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton oraz metal. Zastanowimy się, jakie warianty światła sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w ten oryginalny sposób oraz jakie konkretnie rodzaje lamp dobrać, jeżeli pragniemy uzyskać industrialny rezultat wystroju we środku naszego mieszkania czy budynku.

One thought on “Dowiedz się więcej o stylu industralnym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 7 =