Styl skandynawski – najważniejsze zagadnienia!

Skandynawski styl może posiadać mnóstwo elementów odnoszących się do innych fasonów. Takie powiązanie oryginalnych fragmentów każdego ze styli może być atrakcyjne!
W mieszkaniach, urządzonych „po skandynawsku” przeważającymi barwami są: biel, szarość, jasny brąz, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki i wyposażenia. Drewniana posadzka jest znakomitym dopełnieniem wnętrza przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego trendu są ekologiczne materiały. Najchętniej używanym typem drewna w kompozycjach nordyckich jest sosna i olcha – oba wyróżniają się naturalną barwą oraz licznym usłojeniem. Białe meble i ściany doskonale wieczorem się prezentują w stonowanym oświetleniu. Niemniej jednak siedziska w trendzie skandynawskim nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku wielbicieli stylu tradycyjnego. Do tej bazy można dołączyć kolorowe dodatki, tkaniny o jaskrawym, grubym splocie oraz proste w formie meble. Tego typu gama kolorystyczna sprawia, że kuchnia w stylu skandynawskim jest bardzo prosta i lekka, a dodatkowo przytulna. Wszystkie te odcienie, sprawiają, że nasza kuchnia w stylu nordyckim będzie prosta oraz przestronna a zarazem przytulna. W salonie zaaranżowanym w stylu nordyckim znakomicie sprawdzi się prosta, jednakowa podłoga. Dekorując naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym składnikiem tego stylu, to naturalne dodatki takie jak kamień, drzewo, dzianiny z lnu oraz bawełny. Świetnie sprawdzają się tutaj stoliki o lustrzanych blatach czy komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoliki w trendzie duńskim (czyli cechujące się miękką, opływową linią) oraz krzesła vintage – znalezione na pchlim bazarze czy piwnicy. Idąc dalej, chcielibyśmy zaproponować akcesoria nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Trend nordycki to również minimalistyczne dodatki, oczywiście luksusowe i ekologiczne. Meble muszą być proste, najlepiej gładkie fronty i blaty w odcieniu naturalnego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, estetyczna. Kuchnia w stylu skandynawskim to znakomite rozwiązanie, jakie łączy w sobie wiele zalet. Niejednokrotnie wykorzystywanymi artykułami w tym nurcie jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą oraz intymniejszą.

Trend nordycki to niepodważalny hit poprzednich lat! Zobacz, co potrzebujesz wiedzieć o tym trendzie aranżacyjnym i zaprojektuj własne świetne, doskonałe wnętrze!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile usprawniają codzienną pracę. W aranżacjach w stylu nordyckim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi czy brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje przygotowane w oparciu naturalność a także minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym a także ponurym skandynawskim klimacie, jednak prawie na całym globie. Kuchnia a także salon w stylu nordyckim z kolei opierają się na użyciu właśnie takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni wyposażonej w trendzie nordyckim są białe ściany i praktyczne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w kierunku skandynawskim, to wybór będzie względnie łatwy: istotne są bowiem dla niego odcienie ziemi, jak beże, brązy a także szarości, i także biały, ciemny i… czerwony. Kuchnia w trendzie skandynawskim preferuje prostotę – zatem wybierz proste bądź subtelnie frezowane fronty. Tak jak w przykładzie salonu – naszą podstawę stanowią jasne barwy na ścianach a także drewno – na posadzce czy w formie mebli – stanowią naprawdę znakomitą ozdobę każdego salonu a także dostarcza skandynawski nastrój do mieszkań. Starczy kilka niewielkich zabiegów, aby nasze wnętrze wyglądało jak z czasopisma o aranżowaniu pomieszczeń. Wygląd pomieszczeń domów jest znacząco różny od pomieszczeń w dużych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu skandynawskim sprawdzą się także meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane zestawienie tych aspektów powoduje, iż pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim są wyjątkowo przestronne a także cechują się schludnością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki a także lniane firany to podstawa ciepła w stylu hygge. Meble domowe w trendzie nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, ekologicznych materiałów z nowoczesnymi sprzętami kuchennymi, które ułatwiają powszednie obowiązki.

One thought on “Styl skandynawski – najważniejsze zagadnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =