Grzejniki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Biała elegancka łazienka i czarny kaloryfer to doskonałe zestawienie, jakie spełnia najmodniejsze zasady minimalizmu. Nowoczesne kaloryfery łazienkowe są nie jedynie praktyczne, ale również eleganckie przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, iż grzejniki są analogicznej wielkości oraz są wykonane z tego samego surowca to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki jedynie dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, bowiem często wentylacja jest tak zrobiona, iż do ubikacji nadchodzi ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę pozwalającą na podgrzewanie łazienki a także suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Wybierając grzejnik do łazienki warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera dekoracyjnego. Kaloryfery wodne potrafią być wyposażone w ekran, jaki prócz roli ozdobnej, maskuje również podłączenia do centralnego, i zarazem zwiększa powierzchnię emitującą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratkę grzejnika płytowego położymy mokry ręcznik. Tradycyjny kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali lub z aluminium), między jakimi instalowane są płaskie bądź zaokrąglone rury. Grzejnik ekspresowo wytwarza ciepło i podgrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje przyjemne ciepło oraz pomaga utrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Wybór odpowiedniego grzejnika łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową powierzchnię na osuszanie ręczników a również ubrań przez cały rok a także uatrakcyjnić wystrój toalety. Grzejniki ogrzewane gorącą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niezwykle ciekawy sposób aby ogrzać łazienkę.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro trend nada wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Możemy zdecydować się na taki typ, który będzie efektywny, a dodatkowo idealnie dopasowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki kaloryfer jest szczególnie przydatny szczególnie jesienią i wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domu bądź zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma skłonności do wahań. Jeszcze bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym a także estetycznym toalety. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć świadomość, iż warstwa chromowa ogranicza wydzielanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie domu (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także spore okno w wnętrzu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Elegancki oraz funkcjonalny grzejnik jest w stanie szybko przekazać ciepło, nagrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni przyjemną a także suchą posadzkę oraz utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w wielkiej toalecie. Odpowiedni grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką toalety oraz pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to odpowiednie rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez cały rok, ale niestety eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich.

One thought on “Grzejniki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 2 =