Jak zrobić kieszonke na sztućce z serwetki? DIY z marką Gerlach

Kieszonka na sztućce z papierowej serwetki to prosty sposób na urozmaicenie aranżacji stołu. Zobacz KROK PO KROKU, jak składać serwetki, aby uzyskać efektowną dekorację na stół!

Wszyscy lubimy, kiedy nasza aranżacja stołu robi wrażenie na gościach. Wybieramy eleganckie obrusy, wyjmujemy z szafki najlepszą zastawę i sztućce zarezerwowane na specjalne okazje. Kiedy kupujemy piękne sztućce, chcemy je jak najlepiej wyeksponować na stole. Możemy to osiągnąć poprzez wykonanie efektownej kieszonki na sztućce z serwetki. Jak to zrobić? Odpowiadają eksperci marki Gerlach.

Zrób to sam – kieszonka na sztućce z serwetki KROK PO KROKU

Czego potrzebujesz? Papierowe serwetki kwadratowe, np. o wymiarze 40×40 mm.

Wykonanie:

  1. Rozłóż serwetkę na płasko.
  2. Złóż ją ponownie, ale od lewej strony (bez wzoru), na pół i ponownie na pół aż uzyskasz kwadrat jak przed złożeniem – tylko wywrócony na lewą stronę.
  3. Złap wolny róg serwetki i zagnij ją do połowy po skosie.
  4. Powtórz poprzedni krok, ale tym razem pozostaw 1 cm przerwy, tak aby powstały warstwy z trójkątów. Zrób tak dwa razy, a ostatnią warstwę, która zostanie z serwetki, pozostaw bez zaginania.
  5. Ułóż serwetkę ostatnim niezagiętym rogiem do góry (ostatnia warstwa, którą pozostawiłaś bez zaginania).
  6. Obróć serwetkę na drugą stronę, „frontem” do stołu. Powinnaś widzieć teraz „lewą” stronę serwetki na górze.
  7. Złap serwetkę z lewej strony i zagnij ją do środka mniej więcej do 1/4 szerokości, pozostawiając na górze parę centymetrów. Zrób to samo z prawą stroną serwetki. Serwetka powinna mieć teraz kształt prostokąta z dwoma trójkątami na krótszych bokach.
  8. Odwróć serwetkę i włóż sztućce do powstałej kieszonki. Gotowe!

O czym warto pamiętać? Każde zagięcie należy mocno docisnąć ręką, żeby nasza kieszonka się nie rozpadła.

Efektowne sztućce marki Gerlach

W tak wykonanej kieszonce najlepiej będą prezentowały się efektowne sztućce. Marka Gerlach to polski producent sztućców z 260 letnią historią, który od lat tworzy najwyższej jakości zestawy sztućców – srebrne, pozłacane, sztućce z czarną rączką czy modele we wzory. W ofercie Gerlach znajdziesz widelce, łyżki, noże, łyżeczki i całe komplety sztućców wykonane z wysokiej klasy stali nierdzewnej. Asortyment producenta zawiera między innymi sztućce na prezent, komplety do codziennego użytku i wyjątkowe zestawy na specjalne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =