samochód ciężarowy man

Naprawa używanego busa – czy sprzedaż do skupu aut dostawczych?

Jak wiemy nie każde auto, które porusza się po polskich drogach jest nowe i całkowicie sprawne, zarówno w miastach jak i wsiach widujemy na drogach wiele samochodów, które wymagają napraw. Jest ich wiele, ponieważ nie każdego stać na nowe auto z salonu, lub tym bardziej na eko samochód. Wiele jednak napraw możemy wykonać samodzielnie, lub możemy po prostu sprzedać auto do skupu samochodów dostawczych.

Skąd czerpać informacje na temat napraw?

O naprawy samochodów używanych możemy pytać znajomego mechanika, lub kogoś z naszego bliskiego otoczenia, kto choć trochę zna się na mechanice. Możemy również czerpać wiedzę z Internetu i blogów motoryzacyjnych, które prowadzone są najczęściej przez prawdziwych pasjonatów.

Najlepiej jest czerpać wiedzę ze źródeł fachowych, które możemy również znaleźć w wielu publikacjach książkowych. Ponad to warto zaczerpnąć wiedzy na forach internetowych, gdzie użytkownicy danej marki lub jej wielcy fani, publikują wpisy i filmy, a także zachęcają do rozmów na temat danej usterki

Poważniejsze naprawy – mechanik, czy skup aut dostawczych?

Jeśli długo użytkujemy auto, oczywistym jest, że prędzej, czy później będzie ono wyeksploatowane i będzie trzeba wykonać naprawę usterki, jak nie kilka napraw. Poważniejsze naprawy warto wykonać u mechanika, natomiast jeśli chcemy sprzedać auto, to możemy je szybko sprzedać do skupu samochodów używanych w takim stanie w jakim ono jest, a i tak otrzymamy najwyższą cenę na rynku. Z takich skupów jak skup dostawczaków Piaseczno, można skorzystać również, gdy nie opłaca nam się już naprawiać dostawczego samochodu i chcemy się go jak najszybciej pozbyć, by kupić inne auto.

Pamiętajmy jednak, że przegląd serwisowy to ważna rzecz, ponieważ zawsze za sprawniejsze auto możemy dostać wyższą kwotę. Wiele napraw wymaga precyzji, ostrożności, ale tez posiadania odpowiednich narzędzi, to też warto udać się do mechanika. Są jednak takie usterki, których nie warto się już podejmować przed sprzedażą samochodu.

Wówczas skup busów auto dave, wycenia auto, oferuje możliwie najwyższą cenę za samochód, a mu już bez kłopotu możemy pozbyć się dostawczaka i zacząć rozglądać się za nowym, ponieważ w skupach aut dostawczych i nie tylko, otrzymujemy gotówkę od ręki.

stare dostawcze auto

Samodzielna wymiana oleju w samochodzie.

Jeśli jesteśmy natomiast zupełnymi laikami w sprawach motoryzacji, na początek najprostszym będzie wymienić olej. Z racji, że należy to robić po przejechaniu 10 tysięcy kilometrów, a nie zawsze chcemy udać się z tym do mechanika, to możemy tę naprawę wykonać samodzielnie. Do wymiany oleju potrzebujemy kanału, by mieć dostęp do samochodu od spodu.

Wymiana ogranicza się do demontażu osłony i wymiany filtra, a potem założeniu nowego i wlania odpowiedniego oleju. Ważne by filtra nie zapowietrzyć, ale to akurat awaria częściej pojawiająca się przy nowych silnikach diesla. Poza tym przypadkiem wymiana oleju na nowy wraz z filtrem jest prosta i nie wymaga dużego zaangażowania.

One thought on “Naprawa używanego busa – czy sprzedaż do skupu aut dostawczych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dziewięć =