Wanny wolnostojące – najważniejsze zagadnienia!

Wybór rodzajów wanien wolnostojących może przyprawić o zawrót głowy. Wybierając ją, zwróćmy uwagę przede wszystkim na charakter a także wystrój pomieszczenia. Zastanówmy się też, w której części łazienki planujemy umieścić naszą wanną.
W ofercie sklepów znajdziemy bogate spektrum różnych wanien wolnostojących. Można je zróżnicować ze względu na materiał wykonania i design. W aktualnych ofertach wyszukać można ogromny asortyment niekonwencjonalnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi nurtami wanien. Wszystkie typy wanien odznaczają się wyjątkowo atrakcyjnym designem nawiązującym do klasycznego wzornictwa lub inspirowanym oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami, które można znaleźć w folderach topowych producentów. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne o różnych rozmiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu tradycyjnym, jak i do niekonwencjonalnych pomieszczeń spełniających funkcję luksusowego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych albo owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom umożliwiają maksymalną wygodę podczas kąpieli. Należałoby zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które idealnie prezentują się w wielkich łazienkach ustawione w strategicznym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (naturalnie im większy tym lepiej) jest podstawowym kryterium, którym należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy odpowiedni rozmiar oraz układ wanny. W niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się wariant prostokątny, położony pod ścianą. Natomiast trzeba przyznać, że takie rozwiązanie trochę niweluje efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące idealnie łączą się z wnętrzami w stylu skandynawskim, romantycznym a także rustykalnym. Prezentują się szczególnie interesująco w łaźniach o większym metrażu, odróżniając ich modny minimalizm.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe a także praktyczne. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, która natlenia wodę. W rezultacie zużywamy jej mniej. Dostosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy niezwykle dokładnie rozważyć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych i dwukomorowych warto dopilnować, by miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, gdy mamy brudne ręce i próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie a także po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, albo z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak także finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

One thought on “Wanny wolnostojące – najważniejsze zagadnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =