Szafki podumywalkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Alternatywą, po jaką sięgają zwłaszcza architekci niekonwencjonalnych, designerskich toalet, są czarne szafki pod umywalkę, częstokroć wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o dobrym doborze szafki!
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Ogólnie można wskazać dwa modele: z umywalką nablatową bądź umywalką nasadzaną na szafkę. Poza powodami praktycznymi równie istotny jest styl szafki. Powinna być ona dopasowana formą oraz odcieniem do reszty wyposażenia ubikacji. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne bądź czarne meble. Wbrew pozorom jeden odcień w toalecie może być nieco nudzący. Do białej umywalki pasuje szafka w tym samym odcieniu bądź czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie zestawienie jest również rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeśli ktoś kocha eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne a także bardziej innowacyjne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla fanów innowacyjnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa czarna konsola z dekoracyjnie toczonymi nóżkami.

Urządzając naszą łazienkę, uwagę zwrócić należy nie tylko na elementy instalacji łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa czy umywalka, lecz także na szafkę pod umywalkową, jakie pomieści wszelkie niezbędne środki czystości czy kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują ogromną ilość praktycznych szuflad a także schowków, tak, żeby każda rzecz posiadała swoje miejsce. Ponadto posiadają piękne, atrakcyjne wzornictwo oraz atrakcyjne kolory – w ofercie producentów wybór jest tak duży, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji ubikacji. Zaletą tego elementu wyposażenia jest fakt, że nieraz pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego zestawu mebli. To rozwiązanie znakomite, szczególnie do toalet o niewielkich przestrzeniach czy np. toalety dla gości. Przy wyborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym umieszcza się mydelniczkę albo dozownik do mydła – nie robi się tego obok, więc dobierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą akcesoria dodatkowe. Kiedy nasza łazienka jest mała, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Winna być ona także elegancka a także stylem pasować do wyglądu naszej łazienki, lecz także praktyczna, a ściśle rzecz mówiąc – pojemna. Dopasowując tego typu szafki, należałoby zwrócić uwagę na surowiec, z którego są zrobione – powinien być on bowiem wytrzymały na wilgotność. Należałoby także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Kluczowe będą też wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie dominuje połysk, który imponuje swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Stosunkowo często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w wyższej części. To korzystne rozwiązanie, bowiem z szuflady łatwiej jest korzystać, niż z niskiej, ale dość głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby także zadbać o to, żeby posiadała ona prawidłową wnękę na stopy – wieczne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza przyjemnych uczuć a także po pewnym czasie może już być nieco irytujące. Szafka do toalety ze wbudowaną wnęką na stopy spowoduje, że łazienka zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych prac higienicznych stanie się bardziej komfortowe. Przeważnie wybierany jest rodzaj z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często oferują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, trzeba ją odpowiednio dobrać do umywalki. Dużo większe pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeżeli jest niewielka, szafka może być dłuższa a także szersza. Wówczas obok umywalki można zamontować podręczne kremy lub szczoteczki do zębów. To także sposób na ciekawszą, bardziej skuteczną aranżację.

One thought on “Szafki podumywalkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − siedem =