Wybieramy umywalkę do nowoczesnej łazienki!

Różnorodność kształtów i stonowanej barwy z pewnością przyda się do uzyskania modernistycznej łazienki. Dowiedz się, na jakie parametry umywalki należałoby zwrócić uwagę, żeby nabyć artykuł kompletny.
Z uwagi na sposób instalacji w propozycji producentów ceramiki sanitarnej górują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze oraz komfortowe w montażu, a syfon można zamaskować za pomocą postumentu, półpostumentu czy szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują jednak umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie bądź częściowo wpuszczane w blat, analogicznie jak zlewy kuchenne, pozwolą zabudować przestrzeń poniżej i tym samym stworzyć sporo miejsca do składowania np. środków czystości bądź zapasu kosmetyków. Inne popularne typy to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z jakiego została wyprodukowana umywalka także ma zasadnicze znaczenie. Wiele modeli jest dodatkowo okrytych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, jakie zdecydowanie ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym materiałem pozostaje nadal ceramika. Jest to budulec odporny na porysowania, bezpieczny a także trwały. Szklana umywalka doskonale wpisze się w trend modernistyczny, skandynawski bądź minimalistyczny. Można również natrafić na umywalki metalowe albo drewniane. Jednakże, jeżeli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Sporym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dobrane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na zachowanie jednakowego stylu. Jeśli chodzi o ceny mebli do łazienki to są one zróżnicowane oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one wykonane i jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Przeważnie to właśnie umywalka jest tym elementem, jaki pierwszy rzuca się w oczy, gdy wkraczamy do łazienki. Winna być, więc prawidłowo dopasowana do wystroju, zarówno pod względem kształtu, jak także stylistyki.
Umywalki kamienne są bardzo oryginalne, ale także drogie. Świetnie pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu oraz piaskowca. Są trwałe na zadrapania i trudno je uszkodzić. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej sporym ciężarem a także z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany osad jest, bowiem bardzo widoczny na kamiennej powierzchni. W niewielkich łazienkach, dobrze sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane lub też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być komfortowe oraz bezpieczne, zwłaszcza kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne i starsze. Jest szereg rozwiązań, jakie warto zastosować, aby ułatwić takim osobom korzystanie z toalety. Najważniejsze, by w takim wnętrzu znajdował się prysznic, a nie wanna. Do aranżacji toalety należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe a także dywaniki na przyssawki, które uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem właściwego zabezpieczenia surowca oraz zastosowania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest surowcem nadającym się na umywalkę. Powszechnie używa się do owego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak wielką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią przynajmniej 50 cm, żeby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i przystosowane do stylu toalety, więc warto wykonać analizę własnych potrzeb. Zanim wybierzemy właściwą umywalkę, warto przeprowadzić na kartce projekt urządzanego wnętrza. By toaleta była funkcjonalna, należy zachować dobre przestrzenie pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Odpowiednie zaplanowanie wnętrza łazienki zapewni nam wygodę i bezpieczne użytkowanie.

One thought on “Wybieramy umywalkę do nowoczesnej łazienki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 6 =