Wykonując kompletny remont kuchni należałoby pokusić się również o wymianę baterii zlewozmywakowej. Pamiętaj, istotne jest, żeby aranżacja była spójna oraz przede wszystkim praktyczna.
Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Stalowa powłoka baterii zabezpiecza ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Dodatkowym pozytywem jest prostota czyszczenia. Nie znaczy to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe kurki z niebieskim a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom konsumentów, proponują baterie, jakich design doskonale pasuje nawet do innowacyjnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się doskonale do mycia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu to rozwiązanie było powszechnie stosowane, ale obecnie jest wypychane przez baterie stojące.
Jeżeli aranżujesz własną wymarzoną kuchnię lub planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, namawiamy do tego, by przeznaczyć chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem aspekt wyposażenia, który musi spełniać wiele zadań, a przy tym winien dodatkowo wyglądać estetycznie, bowiem nie da się go w żaden sposób ukryć.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także praktyczne. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, która napowietrza wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dostosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz niewielki jednokomorowy zlew to połączenie, jakie trzeba bardzo dokładnie przeanalizować. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, żeby miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie a także próbujemy odblokować kran łokciem. Niewątpliwie, równie ważny co ergonomia jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich rozmiarów przykuwa wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe posiadają mechanizm, który wyczuwa zbliżone dłonie oraz po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na troskę o środowisko jak także finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.
Bardzo fajny artykuł 🙂