Meble kuchenne na wymiar – postaw na innowację!

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – naście lat. Warto, aby przez cały ten okres meble wyglądały pięknie oraz efektownie. Moim zdaniem stanowi to kluczowy czynnik, dla jakiego należałoby kupować meble z górnej półki.
Wykonując remont kuchni należy wspominać o paru kluczowych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie miejsce nie tylko wpływa na utrudnienie naszych ruchów podczas prowadzenia czynności w kuchni, ale także może mieć wpływ na uszkodzenie ściany przez zachlapanie jej wodą albo pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości i jest mało funkcjonalny. Urządzając kuchnie na wymiar, dopilnujmy żeby zostawić zawsze skrawek wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej doskonałości są też fronty oraz blaty, jakie można bez problemu skonfrontować z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz pozostałymi składnikami urządzenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar również wykonane są z płyty laminowanej, jednakże jej odporność jest niewątpliwie wyższa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana dodatkowo okleiną PCV, jaka umożliwia wysoką wytrzymałość mebli przez bardzo długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to znakomite rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niesłychanie duża powierzchnia do gotowania a także przechowywania. Zapewnia także wysoką swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym wypadku nie musimy się martwić o miejsce oraz jak najodpowiedniejsze połączenie ze sobą poszczególnych stref, bowiem dysponując dużym wnętrzem i projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zadecydować ile przestrzeni poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w układzie L to świetne rozwiązanie, które ułatwia a także pozwoli na skuteczne użycie narożnika kuchni, poprzez umieszczenie tam większych szafek lub zlewozmywaka. To również dobre rozwiązanie do niewielkich kuchni, w których nie ma możliwości umieszczenia szafek na diametralnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zazwyczaj jest miejsce na stolik, który dla wielu osób stanowi niesłychanie istotny mebel kuchenny.

Wygoda i ergonomia projektowanych kuchni zapewnia niezapomniane chwile spędzone w otoczeniu przyjaciół. Uważam, że jest to dostateczny argument, dla którego należałoby zainwestować w kuchnie robioną na wymiar.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest względnie prosta. Optymalnie jest sprzątać meble bez używania detergentów – za pomocą wilgotnej szmatki albo z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu bądź mydła. Odradza się sięgania po modne spraye do sprzątania kurzu, jakie mogłyby odbarwić fornir, jak również zabronione jest wykorzystywanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem albo rozcieńczalnikiem. Po oczyszczeniu mebli trzeba przetrzeć je suchą szmatką, szczególnie na krawędziach, by uniknąć absorbowania wilgoci. Do zwalczania zanieczyszczeń nie wolno wykorzystywać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, bowiem może to doprowadzić do uszkodzenia forniru. Wyjątkowa, wielofunkcyjna wyspa na wymiar zbudowana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko stanowisko do wykonywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale również blat roboczy oraz miejsce do spożywania posiłków. Strefa przygotowywania pokarmów to miejsce dla naczyń i sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie wykonywania posiłków, desek do cięcia, a także dla wszelkiego typu robotów, blenderów. Wyjątkową popularnością napawają się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Solidniejszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco droższe w zakupie, jednakże ich wytrzymałość a także komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zamontować listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, żeby móc otworzyć drzwi szafki na całą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych rozkład stref wygląda troszkę inaczej, ale istotne, by był logiczny i nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to korzystne rozwiązanie również wówczas, kiedy w domu gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, by wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie ograniczało swobodnego poruszania się po pomieszczeniu.

One thought on “Meble kuchenne na wymiar – postaw na innowację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + osiem =