zdradzający mąż

Co czuje zdradzający mąż? Jak zmienia się jego zachowanie?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Chyba nie da się zaprzeczyć, że zdrada to wielkie zagrożenie dla rodzin, małżeństw i wszelkich związków. Niekiedy zdrada wkrada się do naszego życia niespodziewanie i trwa zaledwie kilka chwil, a niekiedy trwa latami i przeradza się w długie związki. Niekiedy zdrady kończą się tragicznie i są opłakane w skutkach. Jak czują się osoby zdradzane i zdradzające? Jaki jest koszt zdrady i czy istnieje coś takiego jak wyrzuty sumienia po zdradzie?

Co czuje mąż, który zdradził?

Zdrada jest czymś, co bardzo mocno boli. Wielokrotnie można zauważyć, że skutki zdrady są bardzo ciężkie. Rozpadają się rodziny i cierpią nie tylko osoby zdradzane, ale również osoby zdradzające. Zdrada bardzo uderza w uczucia ludzi, a to z kolei związane jest z silnymi emocjami, a skutkować może nawet traumami. Zdrada silnie nadwyręża zaufanie i miłość jakim darzyliśmy drugą osobę. Często zdrada powoduje znaczne obniżenie poczucia własnej wartości, samopoczucia, osoba zdradzana czuje się grosza, nic nie warta, nieatrakcyjna. Może pojawić się również depresja po zdradzie. Kiedy dowiadujemy się o zdradzie, mamy w sobie wiele konfliktowych emocji, bo z jednej strony wciąż kochamy swojego męża, lub żonę, a z drugiej nienawidzimy, bo jak można było nas tak potraktować. Szukamy przyczyn, ale wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Często nie ma górnolotnych przyczyn, do zdrady dochodzi i już, bo tak zdecydował nasz partner. Jednakże powstaje pytanie – co czuje zdradzający mąż? Jak zachowuje się ta druga strona, która zdradza? Czy zawsze bez skrupułów mówi nam o zdradzie i robi swoje, czy może jednak targają nim jakieś uczucia? Okazuje się, że zachowania męża po zdradzie są skrajnie różnie. Osoba zdradzająca może czuć zarówno dyskomfort i poczucie winy, jak i ulgę związaną z ujawnieniem zdrady. Wielu mężczyzn po zdradzie odczuwa ból i żałuje dokonanych czynów. Zdrada w związku, nie jest niczym łatwym ani dla jednej, ani dla drugiej strony. Człowiek, który zdradził, może czuć wyrzuty sumienia po zdradzie i żałować swoich decyzji, ponieważ cierpi z powodu tego, że skrzywdził partnerkę.

Co czuje mąż który zdradził

Jak zachowuje się facet po zdradzie?

To, czy mąż zdradził żonę lub jest w trakcie romansu można zauważyć po pewnych symptomach. Wiele osób podejrzewa zdradę, ale warto podejść do tego z rezerwą. Jednakże u wielu mężczyzn zachowanie zmienia diametralnie. Wówczas trzeba trzymać rękę na pulsie. Takie zachowania łatwo zauważyć, ponieważ odbiegają od codziennej rutyny. Jest to na przykład zmiana upodobań. Niegdyś mąż uwielbiał grać w piłkę i spotykać się z kumplami oglądając mecz, nie wyobrażał sobie usiąść z książką i zanurzać się w literaturze. Teraz nagle nie potrzebuje spotkań z kumplami, za to biega, dba o garderobę, wygląd, wychodzi wieczorami ubrany elegancko. Zachowanie męża po zdradzie i w trakcie romansu może być skrajnie różne od tego, co obserwowałyśmy dotychczas na co dzień. Przykładem może być również zachowanie wobec żony i najbliższych. Nagle lubi swoją teściową, kupuje żonie niespodziewane upominki, kwiaty, zabiera rodzinę na krótkie wyjazdy. Może to być oznaka zagłuszenia wyrzutów sumienia po zdradzie, lub zamydlanie oczu i uśpienie czujności żon.

Czy da się kochać i zdradzać

Jak mąż ukrywa zdradę?

Według badań mężczyźni są znacznie mniej ostrożni niż kobiety jeśli chodzi o ukrywanie zdrady. Kobiety są czujne, bardzo uważne, nie pozostawiają śladów. Mężczyźni zaś są nieco mniej uważni. Kobiety – kochanki bardzo często zostawiają ślady u swoich partnerów, czyli mężów, którzy zdradzają. Są to najczęściej drobne szczegóły, na które mężczyzna nie zwróci uwagi, ale kobieta z pewnością je zauważy. Mogą to być szminka w torbie męża, pozostawiona bielizna w zakamarkach samochodu, często przychodzące wiadomości skrzętnie ukrywane przez męża, zapach innej kobiety pozostawiony na koszuli. Przez nieostrożność mężczyzn, którzy zdradzają, można zdemaskować zdradę, ale może to być w istocie bardzo bolesne. Zdradzona miłość, przynosi cierpienie i nie łatwo poradzić sobie ze skutkami zdrady.

Jak mąż ukrywa zdradę

Czy da się kochać i zdradzać?

Jest to kwestia indywidualna. Istnieją różne osoby, o różnych typach osobowości. Ludzie niekiedy mają w sobie wrodzony narcyzm, a także miłość do hedonizmu, więc zdrada nie stanowi dla nich zazwyczaj problemu. Osoby wyrachowane, które dbają o swoje przyjemności, mało kiedy zwracają uwagę na innych. Jednakże powstaje pytanie – czy da się nadal prowadzić wspólne życie po zdradzie? Nawet po tej jednorazowej zdradzie? Czy można kochać swoją partnerkę i jednocześnie zdradzać? Okazuje się, że tak. Bowiem istnieją osoby, które oddzielają uczucia od seksu. Uczucie miłości, którym darzymy bliską nam osobę, możemy czuć nieprzerwanie, ale nie zawsze daje nam ona poczucie spełnienia w łóżku. Często mężczyźni szukają wówczas uciech w ramionach innej kobiety, nadal darząc głębokim uczuciem swoją żonę. Inteligencja emocjonalna może być wówczas nieco zaburzona u takiej osoby, ale należy to pozostawić ocenie psychologów i badaczy ludzkiego umysłu i zachowań społecznych.

Jak zachowuje się facet po zdradzie

Czy romans zawsze jest zły?

Mówi się, że nic tak nie boli jak zdrada. Jednakże dla osoby zdradzającej może to być najwspanialszy czas w życiu. Czujemy wówczas pełnię uczuć i namiętności, często czujemy przypływ energii, wstępuje w nas nowe życie, mamy ochotę na zmiany. Lecz bardzo często jest złudne, bo romans często trwa krótko i jest nietrwały. Konsekwencje zdrady mogą być opłakane i często kończą długoletni związek, który budowaliśmy mozolnie przez lata. Ponad to skutki zdradzania potrafią być niekorzystne dla obu stron, zawsze ktoś będzie cierpiał, a związki będą okupione brakiem zaufania po zdradzie.

Czy można kochać żonę i kochankę?

Jest to możliwe zjawisko, choć często indywidualne. Bardzo często mężczyźni szukają w swych kochankach adrenaliny, seksu, a nie uczuć. Jednakże możemy kochać prawdziwie kilka osób naraz i jest to ludzkie zjawisko. Często wpływ na uczucia mają sentyment, wspólne osiągnięcia, wspomnienia, ale również nowe doznania, adrenalina i inne uczucia związane z osobą, w której zaczynamy się zakochiwać. Często tego rodzaju uczucia i relacje są jednak krótkotrwałe.

zdradzający mąż

Czy związek po zdradzie ma sens?

Zdrada żony, lub męża ma ogromne znaczenie w budowaniu miłości i rodziny. Niekiedy nie potrafimy wybaczyć zdrady. Wspólnie życie po zdradzie nie jest w ogóle brane pod uwagę. W zależności od tego jak podejdziemy do tego tematu tak potoczą się nasze losy. Mąż, który zdradził, może nie chcieć być już z żoną, lecz związać swoje życie z kochanką. Druga strona, czyli żona, może również nie chcieć już żyć z osobą, która ją zdradziła. Nie wyobraża sobie jak zaufać po zdradzie. Jednakże są osoby gotowe wybaczyć zdradę i chcące na nowo żyć po zdradzie w małżeństwie. Uczą się jak odbudować związek po zdradzie, szukają pomocy u psychologów i terapii dla par, lub indywidualnie w grupach wsparcia dla zdradzonych.

Kiedy małżeństwa nie da się uratować?

Kiedy obie strony nie potrafią wybaczyć. Nie wiedzą jak zapomnieć o zdradzie. Nie szukają pomocy, nie próbują sobie wybaczyć, lub definitywnie nie chcą ratować związku z jakiegoś konkretnego powodu.

One thought on “Co czuje zdradzający mąż? Jak zmienia się jego zachowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =