Szycie legowiska dla psa

Jak uszyć legowisko dla psa – Szablon, wykroje DYI

Kiedy decydujemy się na pupila w domu, który jest szczekającym czworonogiem, powinniśmy przygotować dla niego wyprawkę. Dbanie o potrzeby naszego psa, to niejako nasz obowiązek. Prócz odżywczej karmy, witamin i smaczków, warto również pomyśleć o wygodnym miejscu do spania dla naszego pupila. Zobaczmy jak przygotować legowisko dla psa DIY, aby nasz pupil miał komfortowy i zdrowy sen i miejsce odpoczynku po całodziennych zabawach i szaleństwach.

Wygodne legowisko dla psa

Jakie powinno być legowisko dla psa? Przede wszystkim wygodne i komfortowe. Aby było właśnie takie, powinno być dostosowane do wielkości zwierzaka, a także do jego potrzeb. Wygodne posłanie dla psa, będzie zapewniało mu komfort snu, a my będziemy mogli oszczędzić nasze meble domowe. Wygodne legowisko dla psa, to takie, które pozwoli naszemu psu na wyspanie się i komfortowy sen. Opcji jest naprawdę dużo, ale wykonując legowisko samodzielnie, możemy je indywidualnie dostosować. Szykując wyprawkę, warto pomyśleć o właśnie takim legowisku. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak istotną sprawą jest legowisko dla psa. Te wesołe czworonogi potrafią spać nawet 12 godzin na dobę, dlatego warto zapewnić im solidne miejsce do wypoczynku.

Może się również zdarzyć, że pozwolimy swojemu psu na spędzanie czasu na naszych kanapach i sofach, niejednokrotnie pozwalamy również spać ze sobą w łóżku, ale przygotowując legowisko dla naszego czworonoga, możemy zadbać również o nasze tapicerowane meble. Należy pamiętać również, że psy gubią również swoją sierść, a gubiąc ją zostawiają na meblach i podłodze. Dlatego bardzo estetycznym rozwiązaniem jest również posiadanie specjalnego legowiska dla naszego pupila.

Istnieje kilka rodzajów legowisk dla psa. Wiele z nich możemy kupić w specjalnych sklepach, czy marketach, ale możemy je również wykonać samodzielnie. Wśród nich można wyróżnić:

  • legowisko z miękkiej poduszki – mniejsze psy uwielbiają tego rodzaju posłanie. Mogą swobodnie wyprostować na nim łapy i wyspać się w wygodnej pozycji,
  • kosz wiklinowy z materacem lub poduszkami – można je przenosić, a nawet zabrać ze sobą w podróż, w zależności od tego jakiej wielkości jest nasz pupil, możemy je względnie dostosować,
  • klasyczne legowisko z oparciem – w poniższej części artykułu opiszemy jak wykonać takie tradycyjne legowisko samodzielnie,
  • legowisko jak kanapa – dla dużych psów, idealnym legowiskiem będzie siedzisko w rodzaju kanapy, możemy znaleźć nawet rozkładane.

Wygodne legowisko dla psa

Jak uszyć legowisko dla psa krok po kroku?

Legowisko jest optymalnym miejscem do spania i wypoczynku dla naszego psa, ale wiemy również jakie korzyści z legowiska będziemy mieć my. Ponad to warto zauważyć, że legowisko to również miejsce schronienia dla psa. Nie każdy pies lubi dużą ilość osób i obecność dzieci, dlatego legowisko przygotowane w odpowiednim stanowisku będzie służyło również jako schronienie dla psiaka podczas wizyt gości. Jak zrobić legowisko dla psa DIY dla naszego pieska? Oto kilka kroków jak uszyć legowisko:

Szycie legowiska dla psa – krok 1 – zgromadzenie materiałów

Aby rozpocząć szycie legowiska dla psa, powinniśmy zacząć od gromadzenia materiałów. Będziemy potrzebować nici, maszyny do szycia, kawałka materiału (w zależności od tego jakiej wielkości jest nasz pupil), ociepliny i wypełniacza mogą to być na przykład kulki silikonowe, kawałka sznurka, nożyczek. Możemy również przygotować miarę, szpilki i agrafki.

Szycie legowiska dla psa – krok 2 – krojenie materiału

Szycie legowiska dla psa zacząć należy od skrojenia formy z elementów materiału. Krój musimy dostosować do wielkości naszego pupila. Należy położyć przed sobą materiał i wycinamy z niego prostokąty według wyrysowanej formy.

Szycie legowiska dla psa – krok 3 – szycie

Szycie legowiska należy zacząć od połączenia poduszki w tym celu, należy złożyć jej elementy i upiąć szpilkami. Ostatnim krokiem jest szycie, wyciętych wcześniej elementów. Na stole ustawiamy maszynę, oraz odpowiednią stopkę, następnie należy ułożyć kilka warstw legowiska. Warto zostawić miejsce na przewrócenie formy na drugą stronę, w tym celu zostawia się otwór na wywrócenie.

Szycie legowiska dla psa – krok 4 – szycie boków legowiska

Po zeszyciu poduszki, czyli podstawy legowiska czas na uszycie jego boków. To jest ten moment, w którym łączymy ze sobą wszystkie elementy. Upinamy szpilkami, które będą bokami, a następnie zszywamy je szyjąc 1,5cm od krawędzi.

Szycie legowiska dla psa – krok 5 wypełnienie

Na koniec wypełniamy uszyte elementy dowolnym wypełniaczem, najlepiej sprawdzą się silikonowe kulki. Wówczas legowisko nabierze prawidłowego kształtu, oraz stanie się wygodnym miejscem do spania dla psa.

To przykład kwadratowego, miękkiego legowiska dla psa, ale możemy również uszyć duże, okrągłe legowisko. Mamy dowolność jeśli chodzi o kształty i rozmiary, musimy jedynie przygotować odpowiednią ilość materiału.

Szycie legowiska dla psa

Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?

Poprzez zmierzenie długości pupila od podstawy do głowy. Dodać należy 10-20 cm, aby wielkość legowiska była bezpieczna i wygodna. Pies musi mieć tyle miejsca, aby móc się wyciągnąć na swoim legowisku.

legowisko dla psa

Czym najlepiej wypełnić legowisko dla psa?

Najlepszym materiałem na wypełnienie legowiska dla psa DIY, są kulki silikonowe, ostatnio popularne wśród producentów legowisk. Są one produkowane z wysokiej jakości poliestru i sporej domieszki silikonu. Dzięki tej metodzie legowiska są wygodne i sprężyste.

Jak uszyć legowisko dla psa

Inne ciekawe pomysły na gotowe legowisko

Szukając kreatywnych rozwiązań na legowisko dla psa czy kota nie musimy tracić czasu na szukanie gotowych rozwiązań w sklepach. Legowiska dla psa DIY, które będzie ciekawe i niebanalne, możemy zrobić samodzielnie we własnym zaciszu domowym. Ciekawym przykładem może być legowisko dla psa z daszkiem, albo wodoodporne legowisko dla psa. Legowisko może być wykonane z dużego kosza wiklinowego, lub opony, a także może być czymś w rodzaju tipi. Ciekawie wyglądają również siedziska wykonane z pozostałości mebli, lub postarzałych drewnianych skrzynek.

Ile kosztuje gotowe legowisko dla psa?

Proste legowisko dla psa może kosztować nawet około 50zł do 500zł, ale jeśli wybierzemy legowisko z wysokiej klasy materiałów, dużej wielkości, lub wodoodporne legowisko dla psa możemy zapłacić za nie znacznie więcej.

One thought on “Jak uszyć legowisko dla psa – Szablon, wykroje DYI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 1 =