ręcznie robiony sweter na drutach

Jak zrobić sweter na drutach bez zszywania? Krok po kroku

Robienie na drutach kojarzy nam się z naszymi babciami i długimi zimowymi wieczorami. Okazuje się jednak, że i dziś jest wiele zwolenników dziergania na drutach, ponieważ ma ono korzystny wpływ na skołatane nerwy, a także wiele osób traktuje to zajęcie nie tylko hobbystycznie, ale również zarobkowo. Druty i kolorowe włóczki pozwalają tworzyć szaliki, czapki, rękawiczki i swetry, a także wiele innych przydatnych przedmiotów, które z przyjemnością możemy nosić zimą. Zobaczymy jak zabrać się do tego hobby oraz jak zrobić sweter na drutach bez zszywania.

Ciepły, ręcznie robiony sweter na drutach na zimowe dni

Jeśli zastanawiamy się, czy warto wybierać swetry ręcznie robione, to od razu możemy zapewnić, że tak, jeśli zależy nam na unikatowych wzorach, jakości i dbałości o szczegóły, a także jakość na wiele lat. Takie swetry robione na drutach samodzielnie, są znacznie trwalsze i ciekawsze. W przeciwieństwie do masowo produkowanych ubrań, swetry ręcznie robione, tworzone są z najwyższą dbałością nawet o drobne szczegóły. Każdy taki sweter musi być zrobiony dokładnie i zrobienie go wymaga poświęcenia czasu i nieco zaangażowania. Wykonując sweter na drutach samodzielnie, możemy mieć kontrolę nad jakością wyrobu. Robótki na drutach swetry i inne przydatne wyroby przygotować możemy z największą starannością. Warto wykonywać również robótki na drutach, ponieważ jest to hobby wyciszające, ale produktywne. Jeśli już wciągniemy się na dobre w robienie robótek na drutach, możemy robić to godzinami. Warto znaleźć zajęcie, które będzie dawało nam ukojenie i przy okazji nieco zabawy, a nawet czegoś nauczy. Takie właśnie jest dzierganie na drutach. Zobaczmy, co można stworzyć za pomocą szydełka, czy drutów, a także jak wykonać prosty sweter na drutach, a także ciepłe i długie swetry na drutach.

Modne wzory swetrów na drutach

Jak zrobić sweter na drutach bez zszywania?

Jeśli jesteśmy miłośnikami robienia na drutach, to jak zrobić sweter na drutach bez zszywania nie sprawi nam trudności. Można wykonać w ten sposób właściwie każdy sweterek. Wystarczy, że nauczymy się odpowiedniej techniki dziergania na drutach jaką jest dzierganie w okrążeniach. Wykonując sweter na drutach tą metodą, musimy zastosować równomierne dodawanie oczek. Kiedy powstały karczek będzie w ten sposób rozbudowywany dojdziemy do momentu, aż będzie można zrobić rękawy i będzie można przełożyć je na agrafkę. Potem zostaje nam już tylko dzierganie korpusu. Po jego ukończeniu możemy wrócić do robienia rękawów i kolejnych okrążeń. Tego rodzaju sweter na drutach bez zszywania można doskonale dostosować do sylwetki, a rękawy, które będziemy robić od góry nigdy nie będą zbyt krótkie. To świetna metoda, dzięki której swetry damskie na drutach zyskują, na jakości. Nic nam się nie będzie rozpruwało, ponieważ nie mamy przeszyć, a także możemy pożegnać się z dziurkami pod pachą, lub na szyi.

ręcznie robiony sweter na drutach

Jak zrobić okrągły dekolt na drutach?

Jeśli chcemy na drutach zrobić okrągły dekolt, możemy długość swetra na drutach od ściągacza podzielić na połowę. Jedną z połówek należy zostawić na drucie, a drugą przełożyć na zapasowy drut. Możemy również zabezpieczyć oczka za pomocą agrafki. Innym sposobem na zrobienie dekoltu okrągłego dzierganie na dwóch kłębkach wełny. Zaczyna się wówczas od środkowego oczka, gdzie w pierwszym rzędzie zamykamy od 6-10 oczek. Następnie w kolejnych rzędach zamykać należy trzy oczka, znowu trzy oczka, 3x 2 oczka i kilka razy po jednym oczku. W okrągłym dekolcie podczas robienia swetrów na drutach, musimy pamiętać, aby iść cały czas od środka robótki. Kiedy uzyskamy odpowiednią linię dekoltu, możemy sami zdecydować jak wysoko ma być ta robótka. Wszystko w zależności od tego, czy mamy wełnę grubą, czy chudą, a także od naszych preferencji.

sweter na drutach bez zszywania

Jak zrobić prosty rękaw na drutach?

Swetry damskie na drutach, to bardzo popularna rzecz. Można je oczywiście zamówić, ale warto je zrobić samodzielnie, zwłaszcza, że sweter robiony na okrągło, nie jest aż tak trudny w wykonaniu. Każdy, kto choć trochę interesuje się dzierganiem, powinien spróbować i przekonać się, czy rękaw robiony od góry, nie jest dla niego trudnością. Wielkim plusem metody rękawa robionego od góry jest to, że nie trzeba go zszywać. Obędzie się zatem bez szwu bocznego. Najprościej ujmując należy przedziać druty w miejsce, gdzie miałby być szew i dobierać oczka do momentu aż nie uzyskamy odpowiedniej długości. Rękaw można zakończyć mankietem.

sweter na drutach na zimowe dni

Wzory swetrów na drutach dla dzieci

Dla małych dzieci najlepsze będą rozpinane sweterki robione na drutach. Jest to wygodna opcja zwłaszcza, że dzieci dużo się ruszają i szybko robi się im ciepło i mogą szybko sweterek ściągnąć. Dla maluszków, świetne będą również małe sweterki, które niekoniecznie muszą być wykonane na drutach. Mile widziane są również te wykonane na szydełku. Jeśli chcemy wiedzieć jak taki zrobić, wystarczy poszukać inspiracji i dowiedzieć się jak zrobić sweter na szydełku krok po kroku. Wśród sweterków dla dzieci raczej unika się golfów, ponieważ trzeba je wciągać przez głowę, a jednak nie jest to zbyt wygodne i przyjemne dla dziecka i dla rodzica. Mile widziane są klasyczne kardigany lub pulowery na drutach. Pamiętajmy, że dzieci uwielbiają sweterki kolorowe, przyciągające uwagę i miłe w dotyku. Warto więc wybrać miękką włóczkę, a także kolor, który odpowiada dziecku. Następnie możemy szukać informacji jak zrobić sweter rozpinany na drutach krok po kroku.

sweter na drutach

Modne wzory swetrów na drutach 2022/2023

Wiemy już sporo o modzie dla dzieci, jeśli chodzi o swetry na drutach, a co jeśli chodzi o dorosłych? Jeśli chodzi o swetry damskie, to w sezonie 2022/2023 modne będą sweterki klasyczne, który chyba są ponadczasowe i zawsze modne. Ciepłe, długie swetry na drutach również wpisują się w tegoroczne trendy. Obecnie wśród najmodniejszych swetrów na drutach dominują również długie kardigany, wełniane, moherowe, dzianinowe swetry, dzianinowe sukienki i kamizelki w serek. Każdy z tych modeli jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie i dzięki temu zapewnić sobie możemy komfort noszenia i jednocześnie nowoczesne trendy.

One thought on “Jak zrobić sweter na drutach bez zszywania? Krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =