Stelaże podtynkowe – sprawdź największe korzyści!

Moim zdaniem odświeżając ubikację od postaw należałoby postawić na stelaż podtynkowy w miejsce klasycznego kompaktu. Dla mnie kluczowym powodem jest Design a także funkcjonalność – czytaj dalej.
W krajowych sklepach produkty te zaczęły pojawiać się już w połowie lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Wówczas podchodzono do nich z sporym sceptycyzmem, obawiając się zwłaszcza zawodności instalacji zamaskowanej w ścianie. Obecnie rozwiązanie to jest powszechnie uznawane za w pełni wygodne, odpowiednio wytrzymałe, a ponadto – podnoszące elegancję a także funkcjonalność łazienki. Wnętrze z podwieszaną ceramiką nabiera innowacyjnego charakteru i wydaje się być przestronniejsze. Natomiast, aby móc radować się taką właśnie łazienką, należy najpierw dobrać właściwy stelaż. Awarie instalacji wodnej to spore koszty, dyskomfort i przede wszystkim stres, którego chcemy uniknąć. Rozpiętość rozmiarowa konstrukcji podtynkowych powoduje zróżnicowanie ich cen. Dobrą regułą jest, że im bardziej nietypowy stelaż (krótki, wąski, itp.), tym kosztuje więcej. Należy jednak zauważyć, iż w większości przypadków większy wydatek zakupowy kompensowany jest ostatecznym stylem a także funkcjonalnością łazienki. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności sprawdźmy natomiast, czy stelaż został w sposób prawidłowy zainstalowany. Potencjalna nieszczelność, która zostanie odkryta już po przygotowaniu zabudowy, może dostarczyć nam sporo kłopotów. Wybór określonej wielkości zabudowy stelaża decyduje o późniejszej lokalizacji wyłączniku spłukującego wodę. Przy niskiej zabudowie stelaża włącznik będzie przysłaniała uniesiona deska od wc. Rozwiązanie to posiada swoje słabości oraz zalety, co świadczy o potrzebie dostosowania go do indywidualnych preferencji.

Systemy podtynkowe pozwalają na zamaskowanie wszelkich instalacji, elementów mocujących, w tym też spłukujących. Widoczne pozostają jedynie klawisze spłukujące do WC, jakie obecnie produkowane są w niezwykłych stylistycznie odmianach.
Najpopularniejszym rodzajem stelaży podtynkowych są te przeznaczone do mis WC. Jednocześnie ich wykorzystanie w łazience jest wyjątkowo estetyczne oraz praktyczne. Umieszczenie podwieszanej miski WC lub bidetu daje wrażenie większej przestronności wnętrza, widoczna jest, bowiem wyłącznie ceramika a także przycisk spłukujący, natomiast cała instalacja ukryta jest w ścianie. Dodatkowo takie rozwiązanie umożliwia zachowanie higieny zarówno samej ceramiki, jak i posadzki w jej pobliżu. Wybierając stelaż upewnijmy się, iż wybraliśmy do sedesu, a nie do bidetu. Wyglądają identycznie i łatwo może dojść do pomyłki sięgając na półkę z asortymentem. Towary do zabudowy lekkiej – dedykowane są do instalacji w ścianach gipsowo-kartonowych. Cechują się przede wszystkim dużo prostszym i szybszym montażem. Podstawą ich budowy jest konstrukcja samonośna, która jest stworzona ze stali. Dzięki jej formie, stelaż można założyć także w ścianach działowych, masywnych, jak ich w ściankach instalacyjnych. Stelaże do zabudowy lekkiej zaopatrzone są w specjalne wsporniki, jakie ułatwiają montaż. Należałoby podkreślić, iż możliwe jest obudowanie ich dodatkową płytą wodoszczelną. Stelaż podtynkowy jest zazwyczaj zabudowywany przy pomocy płyt G-K. Możemy także wykorzystać płyty pokrywające innego gatunku jak np. płyty osb, jakie dzięki wyższej trwałości w zestawieniu z płytami karton-gips mogą być używane, jako pojedyncza płyta. Stosując stelaże do zabudowy lekkiej możemy uzyskać niezbędne w łazience półki albo możemy zbudować wyspę. Wykorzystując konstrukcje do zabudowy ciężkiej, możemy natomiast spłuczkę zamontować a także wkomponować w ścianie z cegieł, uzyskując tym samym więcej przestrzeni w niewielkich łazienkach.

One thought on “Stelaże podtynkowe – sprawdź największe korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + trzynaście =